W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Ełku

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku w tym roku obchodzi 20-lecie istnienia. Z tej okazji otworzyło swoje bramy i zaprosiło uczniów ełckich szkół do wycieczek edukacyjnych. Nasza placówka skorzystała z tej oferty 15 maja 2012.
We wtorek dzieci z klas czwartych i piątych pod opieką swoich nauczycieli, transportem zapewnionym przez PWiK, pojechały do Nowej Wsi Ełckiej. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez pana Piotra Dardzińskiego – kierownika zakładu, który zapoznał nas z pracą oczyszczalni. Najpierw obejrzeliśmy film opowiadający o historii przedsiębiorstwa i jego zadaniach. Następnie nasz przewodnik oprowadził grupę po nowoczesnym obiekcie, jakim jest oczyszczalnia ścieków, jednocześnie objaśniając zasady funkcjonowania najważniejszych urządzeń. Pan Dardziński w jasny, przejrzysty sposób przedstawił kolejne procesy technologiczne oczyszczania ścieków, a my sami mogliśmy zaobserwować, jak zmieniają się ścieki po kolejnych etapach oczyszczania.
Na zakończenie wizyty na wszystkich czekała niespodzianka – każdy uczestnik wycieczki otrzymał upominki: czapki, długopisy, kubeczki i słodycze.
Dzieci do szkoły wracały pełne wrażeń i we wspaniałych humorach. Dzięki tej wycieczce uczniowie dowiedzieli się, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku to bardzo nowoczesny obiekt spełniający wszystkie standardy europejskie, a nasza woda jest zaliczana do jednych z najlepszych w Polsce.

PWiK dziękujemy za zaproszenie oraz zorganizowanie naszej wizyty, a panu Dardzińskiemu za oprowadzanie, a także mile i pożytecznie spędzony wspólnie czas. (zdjęcia)

Jednocześnie wszystkim Pracownikom Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji
w Ełku składamy gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia zakładu.