DNI PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY I AGRESJI

Od 19 III do 23 III 2012 roku w naszej szkole tydzień nauki wyglądał inaczej. Przeprowadzone zostały liczne konkursy, apel oraz spotkania w ramach Dni przeciwdziałania przemocy i agresji, w tym roku przewodnim hasłem była tolerancja.

W ramach ogólnopolskiego projektu Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń odbyły się na terenie naszej szkoły liczne spotkania: ze strażakami z ełckiej PSP przebiegające pod hasłem "Ratownictwo w warunkach szkoły", następnie z przedstawicielem policji p. Agatą Jonik dotyczące bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy oraz w Internecie, z sędzią Sądu Rejonowego w Ełku p. Michałem Dźwilewskim na temat: „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia”, jak również z nauczycielem przedmiotów prawnych ełckich szkół ponadgimnazjalnych p. Łukaszem Zdanowskim na temat: "Dzieci a prawo".

Oprócz spotkań i pogadanek miało miejsce ciekawe przedstawienia teatralnego pt.: „Tolerancja”, które zaprezentowali przedstawiciele z klasy V b. 21 III, w ramach Dni przeciwdziałania przemocy i agresji miał miejsce turniej: „KLASA NA MEDAL”, gdzie uczniowie brali udział w wielu konkurencjach sprawnościowych, jak również musieli wykazać się wiedzą na temat szkoły. Pierwsze miejsce oraz tytuł „KLASY NA MEDAL” został przyznany klasie V a, II miejsce: klasie VI a, zaś trzecie: VI b.

W ramach akcji przeciwdziałania przemocy i agresji uczniowie oraz nauczyciele głosowali na Miss i Mistera Życzliwości (najwięcej głosów na Miss zdobyła: Rayene Hersous z klasy VI b, zaś na Mistera: Dawid Kular z klasy V a). Pracownicy szkoły głosowali również na najsympatyczniejszą klasą, a okazała się nią klasa IV c. Organizatorzy konkursu na najciekawszy rebus na temat tolerancji ogłosili wyniki; najciekawszy i najładniej wykonany okazał się rebus przygotowany przez Esterę Czalej z klasy VI a, następnie Ani Czalej, II miejsce, również z klasy VI a oraz III miejsce: Bartłomieja Warsiewicza z klasy IV b.

Organizatorami Dni przeciwdziałania przemocy i agresji byli: p. Anna Lewoc, p. Grażyna Barcińska, p. Stanisław Masłowski, p. Agnieszka Gilewska, p. Iza Rej – Kupiec oraz p. Andrzej Koc, dzięki którym uczniowie mogli wziąć udział w wielu atrakcyjnych konkursach oraz dowiedzieć się, jak reagować na przemoc, agresję oraz uczyć się szanowania innych.