I DZIEŃ WIOSNY

Nadejście wiosny można świętować na różne sposoby. Najczęściej topi się marzannę, a dla wielu uczniów jest to okazja do tradycyjnych wagarów. Uczniowie „Dziewiątki”, pokazują że ten szczególny dzień można spędzić inaczej.
Zgodnie z tradycją naszej szkoły 21 marca 2012 r. „wyszliśmy z ławek” i wspólnie bawiliśmy się na turnieju „Klasa na medal”. Przygotowania do rozgrywek rozpoczęły się już pod koniec lutego. Wtedy to opiekunki Samorządu Uczniowskiego, p. Anna Lewoc i p. Grażyna Barcińska, oraz współpracująca z nim p. Agnieszka Gilewska na zebraniu SU przedstawiły regulamin turnieju. Klasy IV – VI z zapałem przystąpiły do pracy. W salach pojawiły się piękne gazetki o wiośnie. Uczniowie wykonali też wiosenne bukiety oraz portrety klas. To właśnie od prezentacji tych zadań w środę rozpoczęliśmy naszą zabawę. Następnie każda klasa pożegnała zimę i powitała wiosnę radosnym okrzykiem połączonym z układem ruchowym. Potem uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący szkoły i wiosny oraz robili korale z makaronu. Wiele emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe: łapanie woreczków do durszlaka i odbijanie piłeczki rakietkami oraz konkurencja zatytułowana śpiewające fortepiany (uczniowie śpiewali piosenki, w których musiało pojawić się wylosowane słowo). Szczególną uwagę przykuło wiosenne pranie – klasy układały słowo z rozsypanki, a następnie przypinały je na rozciągniętych skakankach spinaczami do bielizny. Ostatnia konkurencja – ukryte słowa – związana była z trwającymi w naszej szkole Dniami Przeciwdziałania Przemocy i Agresji (w diagramie uczniowie odszukiwali wyrazy związane z kulturą osobistą i grzecznością). Komisja w składzie: wicedyrektor pani Barbara Dardzińska, pani Ewa Przekop, pani Dorota Markowska i pani Izabela Reja-Kupiec oceniała również wygląd klas oraz ich zachowanie.
Tego dnia, mimo deszczowej i wietrznej (wcale niewiosennej) pogody, w naszej szkole było barwnie i radośnie. Wszyscy zgromadzeni w sali gimnastycznej z uwagą śledzili rozwój rozgrywek, gorącymi okrzykami dopingowali swoich kolegów. Na turnieju panowała wspaniała atmosfera.
Zgromadzeni z zapartym tchem czekali na werdykt jury. Niestety zwycięzca może być tylko jeden. Tytuł KLASY NA MEDAL zdobyła klasa V a, na drugim miejscu uplasowała się klasa VI a , a na trzecim VI b. Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Turniej upłynął szybko w przyjaznej atmosferze. Imprezy takie jak ta, angażujące do pracy wszystkich uczniów i ich wychowawców, są doskonałą formą integracji, pokazują, że można rywalizować w sposób grzeczny, fair play, dają też lepszą okazję do poznania siebie i innych.
Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczne rozgrywki.

Anna Lewoc
Grażyna Barcińska