Dzień Edukacji Narodowej

14 października – Dzień Edukacji Narodowej, to święto całej oświaty, nauczycieli i pracowników szkoły. Dzień, w którym każdy uczeń może w szczególnie uroczysty sposób podziękować pedagogom i pracownikom obsługi za nauczanie i wychowanie, dobro, życzliwość i poświęcenie.
W naszej szkole apel z okazji tego święta odbył się 13 października. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia dyrektora szkoły pana Andrzeja Zdanowskiego, który wręczył nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora oraz podziękował wszystkim za trud włożony w nauczanie i wychowywane dzieci, utrzymanie porządku i wszystkie działania, zmierzające do tego, by nasza szkoła funkcjonowała jak najlepiej i sprawniej.
Następnie uczniowie klasy V b zaprosili wszystkich do wysłuchania KONCERTU ŻYCZEŃ. Doceniając wysiłek nauczycieli i wszystkich pracowników "Dziewiątki", do każdego skierowali słowa uznania i życzenia. Serdeczne podziękowania, wyrażone wierszem, przeplatane były wesołymi piosenkami.
Autorski scenariusz uroczystości opracowały panie Grażyna Barcińska, Anna Chmielecka i Anna Lewoc. Nauczycielki czuwały również nad pracą uczniów klasy V b oraz wykonały interesującą dekorację. Natomiast chór szkolny przygotowała pani Anna Nartowicz.
Na koniec wszyscy uczniowie zaśpiewali pracownikom szkoły piosenkę „Wszystkiego najlepszego” i wręczyli każdemu pamiątkową laurkę.

KONCERT ŻYCZEŃ wzbudził zainteresowanie przybyłych nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów. Upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.
Zobacz zdjęcia.

Anna Lewoc