Festyn szkolno – rodzinny w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku

28 maja 2011 roku w ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny odbywających się pod hasłem „Rodzina najważniejsza! – postaw na rodzinę” w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku już po raz dziesiąty odbył się festyn szkolno-rodzinny.

W czasie festynu uczniowie i ich rodziny mogli wziąć udział w wielu zawodach sportowych i konkursach. Odbył się turniej tenisa stołowego i badmintona. Drużyny uczniów i rodziców wzięły udział w meczu koszykówki i piłki nożnej. Rywalizowano również w skokach przez hula – hop, biegach slalomem z piłeczką oraz rzutach ringo.

Nie zabrakło też konkurencji artystycznych. Uczniowie chętnie prezentowali swoje zdolności muzyczne w konkursie piosenki, a całe rodziny bardzo zaangażowały się we wspólne malowanie portretu rodzinnego. Maluchy z klas pierwszych
i zerówek sprawdzały natomiast swoją wiedzę w konkursie „Hej, bajki, bajeczki”. Zainteresowaniem cieszył się też pokaz latawców wykonanych samodzielnie przez uczniów.

Uczestnicy festynu mogli też dokonywać zakupów na kiermaszu prac uczniowskich oraz rzeczy „zbędnych i niezbędnych”. Chętnie też odwiedzano kramik słodkości, gdzie można było kupić ciasta przygotowane przez mamy naszych wychowanków. Wielkim powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali pokaz taneczny przygotowany przez uczniów chodzących do świetlicy szkolnej.

Gościliśmy też uczniów Studium Medycznego, którzy w ramach profilaktyki zdrowotnej chętnym badali ciśnienie oraz poziom cukru.
W trakcie festynu ogłoszono wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja i moja rodzina”. Laureatom, którzy przybyli do naszej szkoły rozdano nagrody. Impreza zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Na festyn oprócz uczniów przybyło wielu rodziców. Wszystkim dopisywały humory. Wspaniała zabawa na świeżym powietrzu trwała kilka godzin. Rodzice wzięli aktywny udział w życiu szkoły. Pomagali w przygotowaniach do różnych konkurencji, sami brali w nich udział często pomagając wygrać swoim pociechom. Zobacz zdjęcia.