Konkurs "Unia bez tajemnic"

9 maja 2011 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Państw Unii Europejskiej „Unia bez tajemnic” w Rękusach. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji przeglądu było zdanie: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczniowie „dziewiątki” zajęli I miejsce.
Celem przeglądu było:
• rozwijanie aktywności fizycznej;
• propagowanie czynnej formy wypoczynku;
• promocja oraz przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia;
• kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania;
• rozwijanie społecznych, emocjonalnych i intelektualnych zdolności u dzieci;
• kultywowanie poczucia przynależności do Europy.

Szkoły biorące udział w przeglądzie miały do wykonania trzy zadania. Pierwsze z nich polegało na przygotowaniu albumu z przepisem na zdrowy posiłek charakterystyczny dla danego państwa Unii w języku polskim i angielskim. Drugie zadanie to przygotowanie potrawy opisanej w albumie (nasza szkoła przygotowała słowacki strudel). Ponadto grupa dziewcząt i chłopców z naszej szkoły musiała zaprezentować układ choreograficzny trwający ok. 3 min. Punkty za poszczególne kategorie przyznawało jury w składzie: Tadeusz Nalewajk - podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Zbigniew Włodkowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Marian Podziewski - wojewoda warmińsko-mazurski.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5a i 6a: Ernest Pudlis, Julia Kruszewska, Katarzyna Kamińska, Agnieszka Kowalko, Agata Godlewska, Agnieszka Kuczyńska, Klaudia Dominik, Adrian i Szymon Kalinowscy, Maria Czalej, Ola Barcińska, Kinga Mroczek oraz Jakub Karpowicz.
Nad przygotowaniem uczniów do udziału w przeglądzie pracowali: p. Joanna Kalisz, p. Joannna Kotarska, p. Dorota Markowska, p. Stanisław Masłowski, p. Iwona Pudlis oraz p. Elżbieta Rafałowska.

Zobacz zdjęcia.

Zobacz wiecej na portalu GazataOlsztyńska.pl