Apel z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

Kiedy 8 kwietnia 2005 roku na Placu Świętego Piotra podczas pogrzebu Jana Pawła II wierni skandowali „Santo subito!”, wszyscy wierzyliśmy, że żegnamy prawdziwie świętego człowieka.
„Santo subito!”. Właśnie realizuje się pragnienie milionów ludzi na całym świecie. 1 maja nasz patron Jan Paweł II został wyniesiony na ołtarze. Beatyfikacja Polaka wszech czasów jest dla nas wielkim świętem. Z tej też okazji
29 kwietnia 2011 społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku spotkała się na uroczystym apelu. Wspólnie wspominaliśmy wspaniałego człowieka, który na zawsze pozostanie dla nas wychowawcą, autorytetem, wzorem do naśladowania. Jesteśmy dumni z naszego Patrona staramy się postępować według Jego wskazówek, tak jak przystało na godnych uczniów Wielkiego Nauczyciela.
Spotkanie upłynęło w podniosłej atmosferze zadumy i skupienia. Wszyscy w ciszy i z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną przygotowaną na tę okazję specjalnie przez panie Barbarę Dardzińską i Annę Lewoc, wsłuchiwali się w teksty czytane przez Olę Barcińską i Julię Kruszewską, śpiewali wspólnie z chórem kierowanym przez panią Annę Nartowicz. W przygotowanie uroczystości zaangażowały się również panie Anna Chmielecka, Joanna Kalisz, Agnieszka Karanowska i Barbara Jabłońska, które wykonały wspaniałą dekorację szkoły.
Piątkowy apel był dla wszystkich okazją do refleksji oraz przypomnienia postaci niezwykłego papieża, którego my, „przyszłość tego świata”, chcemy zapamiętać jako ciepłego, pełnego radości, chrześcijańskiego optymizmu oraz dystansu
do siebie i swojej funkcji „Wujka”.
Zobacz zdjęcia.