„Śpiewajmy Chrystusowi”

09 grudnia 2010 r odbył się VIII Powiatowy Konkurs Pieśni Bożonarodzeniowej "Śpiewajmy Chrystusowi". Zobacz zdjęcia. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Pawła II w Ełku, współorganizator konkursu: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Ełku. Odpowiedzialna za organizację i przebieg konkursu: Anna Wolska. Celem konkursu jest zachowanie w pamięci dawnych pieśni i kolęd związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia, inspirowanie młodego pokolenia do zachowania pięknej polskiej tradycji, zachęcenie do przekazywania młodym pokoleniom kultury ojców, identyfikacja i aktywne uczestnictwo w kulturze. W konkursie szczególnie ceniono wykonanie mało znanych pieśni i kolęd.
Jury pod przewodnictwem p. Kazimierza Szrajbera wysłuchało prezentacji 31 śpiewaków, w tym jednego zespołu dziecięcego, jednego chóru.
Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych, podczas których zwracano szczególną uwagę na oryginalność i poprawność wykonywanych utworów, związki z tradycją, przyznano nagrody:

W grupie klas 0 - III
- wyróżnienia – Zuzanna Nalewajko, Jakub Charkiewicz, Joanna Szczotko
III miejsce - Joanna Kulesza i Aleksandra Chrystuk
II miejsce – Wiktoria Jabłońska i Magda Kruszewska
I miejsce – Angelika Zapilaj

W grupie klas IV –VI
- wyróżnienie - Aurelia Majewska i Aleksandra Wierzchoń
III miejsce – Wiktoria Ginter
II miejsce – Julia Kruszewska
I miejsce – Estera Ławrukajtys

W kategorii grup śpiewaczych zaprezentował się chór kameralny „Canzonetta” z Gimnazjum nr 4 w Ełku pod kierunkiem p. Anny Świderskiej. Ponieważ była to jedyna prezentacja jury odstąpiło od oceny, nie przyznając w tej kategorii żadnych nagród. Doceniając bardzo dobrą prezentację zespołu „Canzonetta” organizator wystosuje list gratulacyjny, oraz zaproszenie na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbędzie się w Kościele p.w. „Chrystusa Sługi” na Osiedlu Konieczki w dniu 02 stycznia 2011r.
Uczestnikom konkursu dziękujemy za piękne prezentacje, gratulujemy wysokiego poziomu technicznego wykonywanych utworów. Życzymy dalszych sukcesów!

Nagrody w VIII Powiatowym Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej „Śpiewajmy Chrystusowi” ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 9 im. J. Pawła II w Ełku, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Studio Tańca „Ann-Art”.
Uroczyste podsumowanie Konkursu i najpiękniejsze prezentacje odbędą się dnia 02 stycznia 2011 r. w Kościele w p. „Chrystusa Sługi” w Ełku (Osiedle Konieczki).