Festyn szkolno-rodzinny

29 maja 2010 r. na terenie naszej szkoły odbył się kolejny festyn szkolno - rodzinny. Uczniowie oraz ich rodzice i nauczyciele mieli możliwość sprawdzenia się w różnorodnych konkursach sportowych, plastycznych i artystycznych.
Wzorem ubiegłych lat festyn miał na celu propagowanie zdrowego stylu życia, motywowanie do korzystanie z różnych form rekreacji i czerpania radości ze wspólnej zabawy i zdrowej rywalizacji, a także integrację środowiska szkolnego i rodzinnego, wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.
Za organizację festynu odpowiadał UKS „Konieczki”. W tym roku festyn był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku. Dzięki temu można było zakupić kiełbaski i bułki na ognisko oraz napoje i słodycze.
Festyn rozpoczął Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej "Muzyka jednoczy", w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 0 – 6. Dzieci występowały solo, w duetach i grupowo. Nad jego przebiegiem czuwały: Sylwia Dominik, Agnieszka Karanowska, Joanna Kalisz oraz Urszula Lisok. Wszystkie prezentowane piosenki wywołały aplauz zgromadzonych na festynie rodziców, nauczycieli i dzieci.
Dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa prowadzona przez Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anny Lewoc i Grażyny Barcińskiej oraz kiermasz ciast upieczonych wcześniej przez mamy uczniów. Amatorów słodkich wypieków nie zabrakło.
Dochód z loterii i kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na zakup nagród książkowych.
Festyn stał się również okazją do nagrodzenia laureatów Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ja i moja rodzina” oraz zaprezentowania przygotowanych przez dzieci prac. Konkurs przeprowadziły panie: Sylwia Dominik oraz Agnieszka Karanowska. One również przygotowały dekorację festynu, tj. Galerię Prac Uczniowskich.
Podczas festynu zostały rozegrane konkurencje sportowe. Pan Stanisław Malinowski przeprowadził międzyszkolny turniej tenisa stołowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej badmintona, za którego przebieg odpowiadała pani Dorota Markowska i pan Artur Mierzejewski.
Uczniowie, rodzice i nauczyciele mieli też okazję wziąć udział w grach i zabawach takich, jak: rzut gumowym beretem na odległość, rzut piłką do kosza na śmieci, które zostały przeprowadzone przez panie: Agnieszkę Gilewską i Ewę Grabowską.
Uczestnicy wszystkich konkursów i zmagań sportowych zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami oraz upominkami zakupionymi dzięki funduszom pozyskanym z budżetu Miasta Ełku. Na zakończenie można było obejrzeć latawce, których pokaz zorganizował pan Stanisław Masłowski.
Uczestnicy festynu bardzo ciepło wypowiadali się na temat imprezy i wyrazili nadzieję, że będzie ona kontynuowana również w latach następnych.

Elżbieta Rafałowska