W naszej szkole w dniu 30 marca 2016 r. odbył się szkolny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas IV - VI.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
       1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
       2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
       3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przed medycznej,
       4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Nasi uczniowie w dniu 7 kwietnia 2016 r. zajęli III miejsce w powiatowych eliminacjach szkół podstawowych naszego miasta. Gratulujemy.
Są to:
1. Kornelia Kiełczewska z kl. 6 c
2. Wiktoria Serwatka z kl.6 c
3. Jakub Górski z kl. 6 c
4. Samuel Chodorowski z kl. 5 b
W/w uczniów do konkursu przygotował Stanisław Masłowski.