Mazury Sercem Malowane

10 czerwca 2009 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ełku odbył się II Powiatowy Konkurs „Mazury Sercem Malowane” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tomasza Andrukiewicza. Celem tego konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży pięknem regionu, rozwijanie twórczości związanej z Mazurami , propagowanie walorów „Małej Ojczyzny” oraz promocja młodych talentów. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łukasz Kondracki z klasy II a integracyjnej ( opiekun Wiesława Jurewicz), Anna Domitrz z klasy V b ( opiekun Ewa Przekop), Monika Kalisz z klasy IV c ( opiekun Anna Nartowicz) i Andrzej Kamiński z klasy VI a( opiekun Stanisław Masłowski). Zobacz zdjęcia.
Monika Kalisz zdobyła II miejsce w Konkursie Plastycznym, Łukasz i Ania otrzymali wyróżnienie w Konkursie Literackim, Andrzej zdobył wyróżnienie w Konkursie Na Prezentację Multimedialną „Chętnie odwiedzę te miejsca z rodziną”. Na korytarzu szkolnym i w świetlicy podziwialiśmy wystawę prac plastycznych. W koncercie laureatów Łukasz i Ania czytali swoje wiersze. Oprócz nagród rzeczowych otrzymali album pod tytułem „Antologia wierszy i prac plastycznych laureatów Konkursu Literackiego i Plastycznego „Mazury sercem malowane”. Opiekunowie otrzymali okolicznościowe podziękowania, a szkoła dyplom i książkę.
Opracowała – Wiesława Jurewicz