MINIEURO – EŁK 2012

Dnia 15.06.2012r trybuny Stadionu Miejskiego wypełniły się młodymi kibicami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Ełku bowiem, rozegrany został międzynarodowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 13, pod nazwą MiniEuro -Ełk 2012. W czasie rozgrywek nie zabrakło sportowych emocji, podobnie jak na prawdziwym Euro, które odbywało się w tym samym czasie w Polsce. Na trybunach widniały narodowe barwy, szaliki, koszulki i pomalowane twarze. Biało-czerwony tłum gorąco dopingował zawodnikom z Ełku. Kibice ze Szkoły Podstawowej nr 9, do ostatniego gwizdka, zagrzewali piłkarzy do gry. Nawet po straconej bramce głośno śpiewaliśmy „Nic się nie stało, Polacy (Ełczanie) nic się nie stało”. Trzymaliśmy kciuki za ełckie drużyny, tym bardziej, że do reprezentacji powołani zostali uczniowie SP 9 Ełk, tj.: Jakub Wilgat, Tomasz Staniszewski, Szymon Kalinowski, Jakub Gilejsza. Ostatecznie drużyna, w której grali nasi uczniowie, zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!
Oto kilka ciekawych zdjęć.